|

ROZPOCZYNA SIĘ FOMO: ADOPCJA BITCOINÓW EKSPLODUJE DO NAJWYŻSZEGO POZIOMU OD POPRZEDNIEGO SZCZYTU PARABOLICZNEGO

Rok 2020 był niezaprzeczalnie rokiem Bitcoina. Żadne aktywa finansowe nie zadziałały jak lepsza bezpieczna przystań, polisa ubezpieczeniowa, ochrona przed inflacją i wiele innych – a wszystko to, będąc jednocześnie najlepiej wypadającym głównym aktywem inwestycyjnym pod względem ROI.

FOMO rozpoczęło się w znaczący sposób i będzie rosło tylko od tego momentu. Gwałtowny wzrost zainteresowania kryptonimem znajduje odzwierciedlenie w tym, że aktywa wyznaczają największą liczbę nowych adresów BTC powstałych od 2018 r., kiedy to rozpoczął się rynek niedźwiedzi. Czy to ostatni znak, że nie ma już odwrotu i hossa na rynku?

NOWO UTWORZONE ADRESY BTC PRZECHWYTUJĄ PRĘDKOŚĆ NIE WIDZIANĄ OD SZCZYTU BAŃKI KRYPTOŃSKIEJ

Bitcoin jest nietypowym aktywem w porównaniu do akcji, złota i tradycyjnych rynków. Analitycy techniczni zazwyczaj pokazują je w skali liniowej, ale ponieważ Bitcoin rośnie przez efekt sieciowy, a jego cena wzrosła tak bardzo w całym okresie jego życia, jak odkrycie ceny ma miejsce.

Sieć ta rozwija się, gdy coraz więcej użytkowników uczestniczy w niej, albo poprzez wydobycie i utrzymanie sieci w bezpiecznym stanie, dostarczając haszyszowej mocy, albo gdy coraz więcej osób kupuje i korzysta z nowej technologii finansowej.

Kiedy użytkownik kupuje Bitcoin, tworzony jest dla niego portfel. Istniejący użytkownicy mogą również tworzyć dodatkowe portfele według własnego uznania. Te adresy i tempo, w jakim są one tworzone mogą być pomocnym narzędziem w zrozumieniu adopcji konsumentów i zainteresowania inwestorów.

Jeśli adresy BTC rosną i były, jest to znak, że nowi użytkownicy przychodzą w szybko rosnącym tempie. Według firmy Glassnode, zajmującej się analizą danych w łańcuchu blokowym, tempo, w jakim tworzone są nowe adresy BTC, odpowiada liczbie, której nie odnotowano od stycznia 2018 roku.

BITCOIN FOMO DO POWROTU DO HANDLU DETALICZNEGO, NOWA FALA SPEKULANTÓW I INWESTORÓW NAPŁYWAJĄCYCH

Powodem tego jest fakt, że metryka osiągnęła poziom, który jest na równi ze szczytem szumu kryptońskiego i spekulacji.

Kiedy Bitcoin złamał 10.000 dolarów w 2017 roku, w ciągu kilku tygodni obracał 20.000 dolarów, zdobywając świat interesów detalicznych i inwestorów, którzy zasadniczo kupowali na szczycie. W rezultacie, nowo utworzone adresy poszybowały w górę.

Gdzie rynek kryptograficzny jest obecnie, jednak nie ma nigdzie w pobliżu tego samego poziomu zainteresowania jak w 2017 roku, kiedy Bitcoin uchwycił wyobraźnię mediów i głównego nurtu społeczeństwa.

Tym razem jednak wyszukiwania Google odzwierciedlają to, że przeciętny Joes, który kupił górę po raz ostatni, są w większości nieświadomi, że Bitcoin jest prawie z powrotem do wszechczasów wzlotów. Kiedy rekord zostanie pobity, może pojawić się kolejna powódź FOMO.

Jeśli handel detaliczny nie kupuje krypto, to skąd ten przypływ nowych użytkowników? Jest to zupełnie inna klasa ludzi kupujących tym razem krypto i nie popełniają oni błędu kupując altówki, które nie spełniły obietnic.

Instytucje kupują BTC, podobnie jak ogromne korporacje, a na ich pokładzie pojawiło się nawet mnóstwo gwiazd. Miliardy dolarów funduszy hedgingowych i biznesu, wraz z milionerami celebrytów kupujących teraz, pozostawi bardzo niewiele z niewielkiej podaży Bitcoin pozostawione dla inwestorów detalicznych, gdy zdecydują się wejść.

Similar Posts