Van Eck deklaruje, że Bitcoin jest “mniej zmienny niż wiele” zapasów

Najnowsze badania Van Ecka wydają się być próbą uspokojenia obaw inwestorów o Bitcoina… jak również SEC.

W piątek firma zarządzająca inwestycjami Van Eck opublikowała nowe badania wskazujące, że zmiany cen Bitcoin’a są mniej zmienne niż między jedną czwartą a jedną trzecią akcji notowanych na S&P 500.

W jednym z wpisów na blogu niemiecki emitent produktów giełdowych powiedział, że choć Bitcoin od dawna uważany jest za “rodzące się i niestabilne aktywa poza tradycyjnymi rynkami akcji i kapitałowymi”, to rzeczywistość pokazuje, że największa na świecie krypto waluta zawiera transakcje o zmienności porównywalnej do tej, jaka ma miejsce w przypadku niektórych największych firm na świecie.

Od początku roku 29% akcji S&P 500 doświadczyło większych wahań cen niż w przypadku waluty cyfrowej, podczas gdy 22% zrobiło to samo w ciągu 90 dni, powiedział Van Eck.

Badania te są godne uwagi, biorąc pod uwagę fakt, że flagowa oferta Van Ecka w dużej mierze mieści się w klasie aktywów od dawna uważanej za konkurencyjną dla Bitcoin: złoto.

Spośród zarządzanych przez firmę Van Eck aktywów o wartości prawie 50 miliardów dolarów większość jest związana z funduszami złotymi, a firma założyła zarówno pierwszy fundusz akcji złota w 1968 r. (INIVX), jak i pierwszy – obecnie bardzo popularny – ETF kopalni złota w 2006 r. (GDX).

Pomimo nacisku na kruszec, Van Eck nigdy nie wstydził się jednak odkrywać Bitcoinów. Obecnie firma oferuje inwestorom instytucjonalnym produkt giełdowy Bitcoin, a wcześniej składała wnioski do SEC o ofertę Bitcoin ETF.

Spółka opublikowała również niedawno raport, w którym twierdzi, że inwestorzy instytucjonalni powinni rozważyć wprowadzenie Bitcoinów do swoich ksiąg.

Być może, biorąc pod uwagę przeszkody regulacyjne, które Van Eck napotkał podczas swojego ostatniego przedsięwzięcia Bitcoin ETF, to ostatnie badanie może mieć na celu bardziej złagodzenie obaw SEC niż tych inwestorów, którzy do tej pory wykazali niezwykły apetyt na papiery wartościowe oparte na BTC.

Similar Posts